Haber Sunum

Barış Pınarı Harekatı’nın 5. günün de neler yaşandı!

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik askeri harekatı 5. gününde. Anadolu Ajansı, Tel Abyad ilçesinin güneydoğusundaki Suluk belde merkezinin TSK kontrolüne geçtiğini duyururken, Milli Savunma Bakanlığı da harekat kapsamında 480 militanın öldürüldüğünü açıkladı.

Barış Pınarı Harekatı’nın 5. günün de neler yaşandı!
13 Ekim 2019 - 11:38

Türkiye’nin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve IŞİD’e karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

AA’nın aktardığı habere göre, Suriye-Türkiye sınırındaki Tel Abyad ilçesinin güneydoğusundaki Suluk belde merkezi, harekat kapsamında YPG/PKK’lılardan alındı.

Milli Savunma Bakanlığı da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Barış Pınarı Harekâtı kapsamında gece boyunca kara ve hava ateş destek vasıtaları ve İHA’larla desteklenen operasyonlar başarıyla devam etti. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 480 oldu” ifadesini kullandı.

TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU, SINIR HATTINDA BASIN MENSUPLARINI ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa’ın Akçakale ilçesine giden Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, sınır hattında Barış Pınarı Harekatı’nı takip eden gazetecileri ziyaret etti.

Dün Telabyad’dan atılan havan mermilerinin Akçakale’de gazetecilerin kaldığı otelin yakınına düşmesi nedeni ile ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Feyzioğlu, şunları söyledi:

“Bugün dimdik durduğumuzu göstermek için buradayız. Çünkü iki gündür sizin Türk gazetecilerin kahramanlığını gözlerimiz nemli izliyoruz. Buradan bir daha tekrarlıyorum, Türk ordusu ve Türk askeri şehit olmayı göze alıyor ama sivillere zarar vermeyi kabul etmiyor. Biz bunu Cizre’de de yaşadık, o çukurlarda yaşadık evet biz onları orada çukurlarına gömdük. Burada da kazdıkları mevzilere, çukurlara yine gömeceğiz.”

SURUÇ’A HAVAN TOPU DÜŞTÜ: 1 KİŞİ YARALANDI

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Çaykara köyüne Ayn El Arap’tan ateşlenen havan topu düştü. Bir kişinin hafif şekilde yaralandığı duyuruldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.