Haber Sunum | Son Dakika Haberler

Fahrettin Altun’dan Suriye Makalesi

Fahrettin Altun’dan Suriye Makalesi
09 Ekim 2019 - 15:54

Fahrettin Altun Amerika’nın Washington Post isimli gazetesi için bir makale hazırladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olan Fahrettin Altun hazırladığı makalede Suriye konusunda yer verdi. Ayrıca makalede Suriye’ye yapılacak operasyon hakkında bilgilerde verdi.

Terör Örgütlerine İki Seçenek

Fahrettin Altun yayınladığı makalede yapılması planlanan operasyonun Türk vatandaşlarını tehdit etmekte olan terör tehdidini ortadan kaldırmak olduğunu açıkladı. Bu konuda yapılacak operasyonun hazır olduğunun ve ateşe başlama emrinin beklendiğinin de açıklamasını yaptı.

Suriye’ni kuzeydoğusunda yer alan bölgede varlığını sürdüren Ypg’lilerin bu operasyon kapsamında önlerinde iki seçenek bulunduğunu da ifade eden Altun bu seçenekleri de açıkladı. Teröristlerin ya ilk seçeneği tercih ederek kaçacaklarını ya da İşid’in yok edilmesi için teslim olacaklarını dile getirdi. Ayrıca operasyonda onlar teslim olmazlarsa İşid’in durdurulması konusunda engel oluşturmalarının askeri ekipler tarafından önleneceğini ifade etti.

Amerika İşid Sorumluluğunu Türkiye’ye Verdi

Amerika Birleşik Devletlerinin terör örgütü İşid’e karşı uzun yıllardır sorumluluk taşıdığını ifade eden Altun Abd’nin bu görevi Türk devletine devretmeyi kabul ettiğini de açıkladı. Bu görev teslimi sonrası Türkiye’nin bölgeyi terör örgütünden temizleyerek Suriye halkına güvenli bir bölge oluşturacaklarını da anlattı.

Ayrıca düzenlenecek operasyon sonucunda bölge terör örgütlerinden temizlendikten sonra Türkiye’de bulunan 2 milyon Suriyelinin de ülkelerine dönebileceklerinin ifade etti. Bu operasyonun başarılı olması durumunda ülkenin büyük bir güvenlik tehdidinden kurtulacağını da yazdığı makalede belirti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. canlı tv tv izle