Haber Sunum | Son Dakika Haberler

Artık gençler köylerden göç etmeyecek

PAZARYERİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİF BAŞKANI ERKAN KARAKAŞ, KÖYLERDEKİ GENÇLERİN ŞEHİRLERE GÖÇ ETMEMESİ İÇİN GÜZEL PROJELER UYGULANACAĞINI ANLATARAK, “İLÇEMİZİN VE KÖYLERİMİZİN EN BAŞLICA SORUNLARINDAN BİRİ OLAN GENÇ NÜFUSU TUTAMAMAK. MAALESEF GENÇ ARKADAŞLARIMIZ BELLİ BİR YAŞTAN SONRA KÖYLERİNDEN BÜYÜK ŞEHİRLERE GÖÇ ETMEK ZORUNDA KALIYOR” DEDİ.

Artık gençler köylerden göç etmeyecek
15 Şubat 2020 - 14:27

Pazaryeri Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Erkan Karakaş, köylerdeki gençlerin şehirlere göç etmemesi için güzel projeler uygulanacağını anlatarak, “İlçemizin ve köylerimizin en başlıca sorunlarından biri olan genç nüfusu tutamamak. Maalesef genç arkadaşlarımız belli bir yaştan sonra köylerinden büyük şehirlere göç etmek zorunda kalıyor” dedi.

Pazaryeri Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Erkan Karakaş, ilçeye bağlı Günyurdu, Dereköy ve Gümüşdere köylerindeki çiftçileri ziyaret etti. Gün geçtikçe ağırlaşan ve çiftçinin sırtında yük oluşturan sıkıntıların bir an önce çözülmesi gerektiğini anlatan Karakaş, “İlçemizdeki süt üreticileri çiftçilerimiz, tarım ve hayvancılık alanlarında faaliyet gösteren çiftçilerimize kooperatifimizin aylık çalışmaları hakkında bilgiler verdik ve onların görüş ve önerilerini aldık. Üreticinin kalkınması için elimizden gelen desteği Pazaryeri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak bizler çiftçilerimize sağlıyoruz. Kooperatif olarak çiftimizin projelerini değerlendirip, uygun olanlara yasal her türlü desteği vermeye hazırız. Eğer üretici arkadaşlar da destek verirse kooperatif daha da büyüyecektir” dedi.

“Köylerdeki gençlerin şehirlere göç etmemesi için güzel projeler var”

Köylerdeki gençlerin şehirlere göç etmemesi için çalışmalarının devam ettiğini anlatan Karakaş, “İlçemizin ve köylerimizin en başlıca sorunları genç nüfusu tutamamak. Maalesef genç arkadaşlarımız belli bir yaştan sonra köylerinden büyük şehirlere göç etmek zorunda kalıyor. Kooperatif olarak gençlere yönelik projelerimizi ilgili bakanlıklara yolladık. İnşallah önümüzdeki günlerde müjdeli haber alarak genç kardeşlerimizin çiftçilik üzerine yapacakları faaliyetlerde onlara güzel haberler vereceğiz. Çiftçiliğin güvenceli bir meslek haline getirilmesi, devletimizin destekleme ve müdahale politikalarıyla üreticinin zarar etmesini önlemesi gerektiğini her zaman söylüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: IHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı tv
tv izle
insect