Haber Sunum | Son Dakika Haberler

Karatay, “Bol bol kelle paça yiyin” dedi, sigara içen vatandaşı ise böyle uyardı

PROF DR CANAN KARATAY İNEGÖL BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ 4. KİTAP GÜNLERİNE KATILMAK İÇİN İNEGÖL’E GELDİ. KARATAY PROGRAM ÖNCESİ İNEGÖL’DE BULUNAN BİR ÇORBACIDA KELLE PAÇA İÇTİ. KARATAY SOĞUK HAVALARDA İNSANLARIN BOL BOL KELLE PAÇA İLE TURP TÜKETMELERİNİ İSTEDİ.

Karatay, “Bol bol kelle paça yiyin” dedi, sigara içen vatandaşı ise böyle uyardı
15 Şubat 2020 - 15:31

Prof. Dr Canan Karatay, İnegöl Belediyesinin düzenlediği 4. Kitap Günlerine katılmak için İnegöl’e geldi. Program öncesi bir çorbacıda kelle paça içen Karatay, soğuk havalarda insanların bol bol kelle paça ile turp yemelerini tavsiye etti.

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen 4. Kitap Günlerine konuşması olarak katılan Prof. Dr. Canan Karatay, program öncesi İnegöl’de bulunan bir çorbacıda kelle paça içti. Daha sonra program için hareket eden Karatay’ı görenler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Karatay, soğuk havalarda kelle paça ve turp tüketilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine vatandaşlar, “Hocam lahmacun” diye sorunca, Karatay, “Ben onları hastalık için söyledim, tabii ki lahmacun en sağlıklı Turkish fast food. Türk yemek mutfağı ve Karatay yemek kitabında tarifi de vardır. Onu bunu yemeyin, lahmacun yiyin” dedi.

Karatay, lokanta sahiplerine teşekkür ederek ayrıldığı sırada, bir vatandaşı elinde sigarayla görünce, “Onu çöpe at” diye uyardı.

Kaynak: IHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı tv
tv izle
insect