Haber Sunum | Son Dakika Haberler

Taksim beyaza büründü

İSTANBUL’DA ETKİSİNİ SÜRDÜREN KAR ŞEHRİN BİR ÇOK ALANI GİBİ TAKSİM MEYDAN’INI DA BEYAZA BÜRÜDÜ. İŞE GİDEN VATANDAŞLAR, HEM SOĞUKTAN KORUNMAYA ÇALIŞTI, HEM DE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜNÜN TADINI ÇIKARDI.

Taksim beyaza büründü
08 Şubat 2020 - 9:20

İstanbul’da etkisini sürdüren kar şehrin bir çok alanı gibi Taksim Meydan’ını da beyaza bürüdü. İşe giden vatandaşlar, hem soğuktan korunmaya çalıştı, hem de kartpostallık görüntünün tadını çıkardı.

 

Haftalardır beklenen yar yağışı dün akşam saatlerinden itibaren İstanbul’u etkisi altına aldı. Silivri ve Çatalca’da başlayan kar yağışı gecenin ilerleyen saatlerinde tüm kenti etkisi altına aldı. Gün ağarınca ise Taksim Meydan’ında güzel görüntüler ortaya çıktı. Sabah saatlerinde işe giden vatandaşlar, hem soğuktan korunmaya çalıştı hem de Taksim’de oluşan kartpostallık görüntünün tadını çıkardı. Taksim Meydanı’nda işyeri olan vatandaşlar ise dükkanlarının önüne biriken karı temizledi.

İstanbul’da kent genelini beyaza bürüyen kar yağışı nedeniyle, işlerine gitmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Belediye ekipleri, metrobüs duraklarında tuzlama çalışması yaparken, kar aralıklarla etkisini sürdürüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul’da beklenen kar yağışı, dün gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başlamıştı. Etkili olan kar yağışı kent genelini beyaza bürürken sabah saatlerinde işlerine gitmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı.
Belediye ekipleri metrobüs duraklarına tuzlama çalışması yaparken, kar aralıklarla etkisini sürdürüyor.

 

Kaynak: IHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı tv
tv izle
insect