Haber Sunum | Son Dakika Haberler

Kayıp Gülistan’ı buz tutan baraj gölünde aradılar

TUNCELİ’DE 5 OCAK TARİHİNDEN BU YANA HABER ALINAMAYAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ GÜLİSTAN DOKU’YU ARAMA ÇALIŞMALARI BİR BÖLÜMÜ BUZ TUTAN UZUNÇAYIR BARAJ GÖLÜ’NDE DEVAM EDİYOR. ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA DİYARBAKIR’DAN GELEN JANDARMA SU ALTI ARAMA KURTARMA (JAK) EKİBİNE BAĞLI DALGIÇLAR, BUZ ALTINDA DA ARAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Kayıp Gülistan’ı buz tutan baraj gölünde aradılar
14 Şubat 2020 - 13:34

Tunceli’de üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları bir bölümü buz tutan Uzunçayır Baraj Gölü’nde devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Diyarbakır’dan gelen Jandarma Su Altı Arama Kurtarma (JAK) ekibine bağlı dalgıçlar, buz altında da arama çalışması gerçekleştirdi.

Tunceli’de 5 Ocak tarihinden bu yana haber alınamayan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü ikincisi sınıf öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmalarına Uzunçayır Baraj Gölü’nde devam ediliyor. Diyarbakır’dan gelen 7 kişilik JAK, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, Adıyaman’dan gelen dalgıç polisler ve AFAD ekipleriyle devam eden çalışmaları Doku’nun ailesi de takip ediyor.

JAK ekipleri arama çalışmaları kapsamında bir bölümü aşırı soğuklar nedeniyle buz tutan Uzunçayır Baraj Gölü’nde dalışlar gerçekleştirdi. Bot ve teknelerle de devam eden arama çalışmalarından henüz bir sonuç alınamadı.

Kaynak: IHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı tv
tv izle
insect