Haber Sunum | Son Dakika Haberler

Diyarbakır’da kar esareti sürüyor

ÖTE YANDAN YOĞUN KAR YAĞIŞI İLE BİRLİKTE KENT BEYAZ ÖRTÜYLE KAPLANDI. UZUN BİR ARADAN SONRA YAĞAN KAR YAĞIŞI UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNDE YER ALAN HEVSEL BAHÇELERİ, MİLLET BAHÇESİ VE SURLARDA KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKARDI. SİSİN ÇÖKTÜĞÜ TARİHİ KENT, GÖRENLERİ KENDİNE HAYRAN BIRAKTI.

Diyarbakır’da kar esareti sürüyor
14 Şubat 2020 - 11:11

Diyarbakır’da önceki gün akşam saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı, yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Don ve buzlanma nedeniyle eğitim öğretime bir gün aranın verildiği kentte oluşan sis sonucu uçak seferlerinde rötarlar oluştu.

Diyarbakır ve çevresinde yaklaşık 4 yıl aradan sonra etkili olan kar yağışı esarete dönüştü. Yoğun kar yağışının ardından don ve buzlanma nedeni ile eğitim öğretime iki gün ara verildi. Yoğun yağış nedeni ile birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, sabah saatlerinde oluşan sis uçak seferlerini de etkiledi. Diyarbakır’dan İstanbul, Ankara ve İzmir seferlerini yapacak olan uçaklar, yoğun sis nedeni ile rötar yaptı. Sis nedeni ile görüş mesafesinin 50 metreye kadar düştüğü kentte sürücüler de araç ışıklarını yakıp hızlarını düşürerek ilerledi.

Kar kenti beyaza bürüdü, kartpostallık görüntüler ortaya çıktı

Öte yandan yoğun kar yağışı ile birlikte kent beyaz örtüyle kaplandı. Uzun bir aradan sonra yağan kar yağışı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri, Millet Bahçesi ve surlarda kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı. Sisin çöktüğü tarihi kent, görenleri kendine hayran bıraktı.

Kaynak: IHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı tv
tv izle
insect