DOLAR 9,6155
EURO 11,2367
ALTIN 553,668
BIST 1479,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Az Bulutlu

Geleceğin kadın liderleri yetişiyor

  Şirketin küresel olarak devam eden gençlere destek programı Nestlé Needs YOUth çatısı altında gerçekleştirilecek Nestlé Akademi programı …

05.07.2021 07:14
A+
A-

 

Şirketin küresel olarak devam eden gençlere destek programı Nestlé Needs YOUth çatısı altında gerçekleştirilecek Nestlé Akademi programı kapsamında 30 yaş altı genç kadınların iş dünyasına yetkin ve donanımlı şekilde hazırlanmasını amaçlanarak, kapsamlı bir eğitim fırsatı sunuluyor. Program, kişisel envanter analizi, mentorluk, geniş yelpazede eğitimler ve webinarlar gibi birçok farklı alt program içeriyor.

360 derece eğitim programı

Çeşitli aşamalardan oluşan programın ilk etabında genç kadınlara kendilerini ve yetkinliklerini keşfetmelerini sağlayacak kişilik envanteri uygulanacak. Envanter sonuçları analiz edildikten sonra workshoplar düzenlenerek öğrencilerin yatkın oldukları alanlar belirlenecek. Programın ikinci etabında 10 genç kadın, Nestlé Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi olan 10 kadın yöneticisiyle eşleşerek mentorluk sürecine dahil olacak. Kadın liderler, kariyer yolculuklarını, deneyimlerini ve hikâyelerini gençlerle paylaşarak, gençlerin geleceklerini planlama süreçlerinde onlara destek olacak. Mentorluk süreci boyunca genç kadınlar sunum teknikleri, koçluk, duygusal zekâ, temel seviyede finans, pazarlama gibi eğitimlerle desteklenerek iş başvuru sürecine hazır hale gelecek. Altı aylık programın son etabında öğrenciler, CV oluşturma ve mülakat hazırlığı gibi final eğitimler alarak Akademi’den mezun olacak.

Sürdürülebilir işbirliği

KAGİDER iş birliğinde hayata geçirilen projenin, bugüne kadar tasarlanan en kapsamlı eğitim programı olduğunu belirten Nestlé Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü İlkay Kayganacı, “Kariyer yolculuklarında gençlerin yanlarında olmayı sorumluluklarımızdan biri olarak görüyoruz. Programın sonunda tüm genç kadınlarımızın iş hayatına donanımlı bir şekilde başlangıç yaparak, parlak bir geleceğe doğru emin adımlarla yürümelerine destek olmak en büyük hedefimiz” dedi.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem ise, “Kadınlar pek çok zorlukla karşılaşıyorlar, ancak hayatlarını iyileştirecek tek bir destek, tek bir olumlu adım bile hayatlarını bambaşka bir yöne götürmeye yetebiliyor, yeni kapılar açıyor. Nestlé Akademi, seçilen 10 genç kadın başta olmak üzere KAGİDER bünyesinde yer alan tüm kadınlar için açılacak yeni bir kapı olacak” diye konuştu.

Tüm bireyler toplumsal yaşama eşit haklarla katılabilmeli

KERİM BEYDAĞI

BPWIN Komite Lideri

Yanındayız YK Üyesi

BP olarak gezegenimiz ve insanlar için enerjiyi yeniden tasarlarken, sürdürülebilirlik stratejimiz kapsamında içinde yer aldığımız toplumlara katkı sağlamayı da işimizin bir parçası olarak görüyoruz. Bu bağlamda, tüm bireylerin toplumsal yaşamın her alanına, eşit haklara sahip olarak katılım gösterebilmelerine önem veriyor, toplumsal refahın artırılmasına yönelik çalışmalarımızı çok yönlü biçimde ele alıyoruz. Söz konusu mutlak kalkınma süreçlerini, hem global arenanın hem de ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek desteklemekteyiz. Bu çerçevede, Türkiye’de, toplumsal cinsiyet eşitliği idealinde erkeklerin rolü konusunda farkındalık oluşturan çalışmalarıyla önemli projelere imza atan Yanındayız Derneği’nin de destekçilerinden, kurumsal üyelerinden biriyiz.

2025’e kadar 1 milyar dolar

Çalışanlarımızın her zaman eşitlik çerçevesinde ve her alanda adil bir muamele görmeleri için çaba gösteriyor ve aynı zamanda BP “ekosisteminde” yer alan tüm paydaşlarımızın da aynı şekilde ilerlemelerine destek olmak istiyoruz. Biz çeşitliliğin gücüne inanan bir şirketiz. Her bireye eşit liderlik fırsatları ve kaynaklara eşit erişim hakkı verilmesi, kurum kültürümüzün temelinde yer alıyor. Çalışanlarımızın, başarıya giden yolda ihtiyaç duydukları desteği ve fırsatları eşit bir biçimde vermeye odaklanıyoruz. Bunu, iş gücümüzde çeşitliliği ve katılımı destekleyerek, kadın çalışanlarımız ve yetersiz temsil edilen azınlık gruplar da dahil olmak üzere çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık alanında yaptığımız yatırımlarımızı 2025 yılına kadar 1 milyar dolara çıkararak yapmayı hedefliyoruz. 

Eşitlik ve kapsayıcılığı teşvik etme bilincinin; çalışan haklarına saygı duymayı ve ayrımcılığı engellemeyi beraberinde getirdiğine inanıyor, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik hedeflerimizi geliştirmek için çalışıyoruz. Eşitliği ve kapsayıcılığı desteklemeyi, ekonomik fırsat eşitsizliği ve iş gücüne katılım oranındaki mevcut yapısal dezavantajlarla mücadele etmenin temeli olarak görüyoruz.

Eşit erişim hakkı

Bunun yanı sıra attığımız her adımda çalışmalarımızı dengeli bir şekilde sürdürmek ve bu dengeyi toplumun her katmanına yaymayı daima önemsiyoruz. Hayatın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğini tesis etmek; hem kadınlara hem de erkeklere liderlik, fırsatlar ve kaynaklara eşit erişim hakkı verilmesini temin etmek amacıyla global BPWIN oluşumunun Türkiye ayağını gönüllü çalışanlarımızın inisiyatifiyle 2018 yılında kurduk. Hem kadın hem erkek tüm çalışanlarımızın düzenli katılımlarıyla toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlayan çeşitli eğitimler ve oturumlar düzenliyoruz.  Toplumsal cinsiyet eşitliği hedefine ulaşmak için, bayilerimizle, iş ortaklarımızla, paydaşlarımızla ve sivil toplumla beraber daha yapacaklarımız olduğunu biliyor ve bu yönde çalışıyoruz.

Kaynak: Milliyet

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.