Haber Sunum | Son Dakika Haberler

“EURIE 2020” için geri sayım başladı

DÜNYANIN EN BÜYÜK YÜKSEKÖĞRETİM ZİRVELERİNDEN BİRİ OLARAK KABUL EDİLEN VE BU YIL BEŞİNCİSİ DÜZENLENECEK OLAN AVRASYA YÜKSEKÖĞRETİM ZİRVESİ-EURIE, “ULUSLARARASI EĞİTİM İÇİN BİRLEŞİYORUZ” SLOGANI İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR. ZİRVENİN BU YILKİ ANA KONUŞMACISI AVRUPA BİRLİĞİ (AB) GÖÇ VE MÜLTECİ ÇALIŞMALARI ÖNCEKİ DÖNEM KOMİSERİ DİMİTRİS AVRAMOPOULOS

“EURIE 2020” için geri sayım başladı
14 Şubat 2020 - 11:03

Dünyanın en büyük yükseköğretim zirvelerinden biri olarak kabul edilen ve bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE), 19 Şubat’ta İstanbul’da başlıyor.

Avrasya Üniversiteler Birliğinin (EURAS) bu yıl 5’incisini düzenlediği Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE), “Uluslararası Eğitim için Birleşiyoruz” sloganı ile İstanbul’da başlıyor. 60 ülkeden 200 üniversite ile 2 bin 500’ün üzerinde rektör, rektör yardımcısı, akademisyen ve uluslararası eğitim sektöründen uzman katılıyor. Etkinlik, EURAS’ın desteği ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB), THY, Türkiye Ulusal Ajans, TÜBİTAK, British Council, UNIMED, Campus France, Nuffic’in katkı ve katılımlarıyla 19-21 Şubat tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. Zirvenin bu yılki ana konuşmacısı ise eski Avrupa Birliği (AB) Göç ve Mülteci Çalışmaları Dönem Komiseri Dimitris Avramopoulos olacak.

Kaynak: IHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

canlı tv
tv izle
insect