Haber Sunum

Fortnite Karanlığa Teslim

Fortnite Karanlığa Teslim
14 Ekim 2019 - 16:43

Battle Royale türüne ait en popüler oyunlar arasında ön sırada gelen Fortnite, 10. sezonunun bitmesiyle birlikte karanlığa teslim oldu. Dün akşam saatlerinde düzenlenen etkinlik ile 10. sezonun sona ermesinden sonra Fortnite oyununa şu an için giriş yapılamıyor.

Oyunun 10. sezonu görkemli bir sonla noktalandı. Gizemli olayların yaşanmasından sonra oyun alanı ve haritası büyük bir kara delik gelmesi ile bu delik tarafından yutuldu.

Gizemli Olaylar

Oyunu oynayan bütün oyuncular gizemli olaylarla karşılaşmaya başladı. Önce alana gök taşları düşmeye başladı sonra ise dev bir patlama gerçekleşti ve bu andan sonra Fortnite ait dünya kara bir delik tarafından içine çekildi. Bu sondan sonra şu an gerek oyunda gerekse de oyunun canlı yayınlandığı platformlarda gizemli rakam ve harflerin göründüğü kara bir delik yer alıyor. Bu rakamlarla ne anlatılmaya çalışılıyor ve neyin sembolleri bilinmiyor. 11.sezonda ne tür sürprizler ile karşılaşacağız henüz bilmiyoruz.

Rekor Sayıda İzleyici Rakamları

Fortnite oyununun 10. sezonunun kapanışı etkinliğinde rekor sayıda izlenme sonuçlarına ulaşılmayı oyun başardı. Twitch, Twitter ve YouTube üzerinden 10.sezon kapanış yayını yapılan oyunu, yalnızca resmi olarak bulunan Twitch hesabı üzerinden 4,5 milyondan fazla kişi izleyerek, anlık izlenmede oyun çok büyük bir rakama ulaşmayı başardı. Yaşanan patlama ve ardından gelen kara delikten sonra Epic Games mağazasına bir süreliğine yoğunluk nedeniyle erişim sağlanamadı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.