Haber Sunum

Suç Örgütüne Operasyon

Suç Örgütüne Operasyon
09 Ekim 2019 - 15:44

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Adana merkezli olmak üzere 5 ayrı ilde, eylem ve suçları tespit edilen silahlı suç örgütü üyelerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında toplam 74 şüpheli için gözaltına alınma kararı verildi. Haklarında ki gözaltı kararı uyarınca, işlemleri yapılarak gözaltına alınan bu 74 kişi arasında cezaevi müdürü ve polis de olması dikkatleri çekti.

Şafak Vakti

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı emir ve talimatlarıyla, Adana Kaç. ve Org. Suç. Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, başta Adana ili olmak üzere 5 ayrı ilde organize silahlı suç örgütü hakkında tespitlere başladı. Adana, Mersin, İzmir, Mardin ve Konya’da yaşadıkları tespit edilen 87 ayrı adrese, ekipler tarafından şafak vakti operasyon düzenlendi. Operasyona Özel Harekat Polisleri’de katıldı. Evlere koçbaşıyla kapıları kırarak giren ekiplerce çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

İddia Edilen Suçlar

Yürütülen soruşturmada şüpheliler hakkında adam öldürme, çek senet tahsili, rüşvet verme ve terör örgütü PKK propagandası yapma suçlarını işlediklerine yönelik iddialar bulunuyor. Bu iddialara dayanarak Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği talimatlar ile polislerce düzenlenen operasyon ile 5 ilde 87 ayrı adrese baskın yapılmak suretiyle aralarında polis ve cezaevi müdürü de bulunan şüpheliler gözaltına alındı. Daha sonra, ilk olarak Adana Adli Tıp kurumunda sağlık kontrolleri yapılan şüpheliler haklarındaki işlemlerin devamı ve haklarındaki gözaltı kararı uyarınca emniyet merkezine götürüldü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.