Haber Sunum

Özel güvenlik sınav sonuçları

Özel güvenlik sınav sonuçları bugün açıklanacak mı? Özel güvenlik sınavına giren adaylar sınav sonuçlarının bugün açıklanmasını bekliyor. Özel güvenlik sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak sorusu gündemde. İşte tüm detaylar…

Özel güvenlik sınav sonuçları
08 Mart 2019 - 13:26

Özel güvenlik sınav sonuçları bugün açıklanacak mı? Özel güvenlik sınavına giren adaylar sınav sonuçlarının bugün açıklanmasını bekliyor. Özel güvenlik sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak sorusu gündemde. İşte tüm detaylar…

Özel güvenlik 80. temel eğitim sınavı için süreç ocak ayında başladı. Özel güvenlik görevlisi adayları 17 Şubat Pazar günü ise sınava girdiler. Bugün takvime göre sınav sonuçlarının açıklanması planlanıyor. Bu yüzden adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesini sık sık ziyaret ediyorlar.  Sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

80. ÖGG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik 80. temel eğitim sınavı sınav talimatı kılavuzunu incelediğimizde sınav sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarih olarak 8 Mart 2019 belirtiliyor. Fakat Emniyet Genel Müdürlüğü’nden veya Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’ndan saat konusuna ilişkin herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Sınav Değerlendirme ve Yazılı Sınava İtiraz

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini Özel Güvenlik Bilgi Sistemine yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Adaylar, sınav sonuçları ve yazılı sınav itiraz sonuçlarını Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir. Ayrıca Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden de ilan edilecektir.

Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvegitim@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.