Haber Sunum

Diyarbakır Lice’de büyük terör operasyonu

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde dün sabah ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan büyük terör operasyonu sürüyor. Güvenlik güçleri terör örgütüne göz açtırmıyor.

Diyarbakır Lice’de büyük terör operasyonu
07 Mart 2019 - 9:08

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde dün sabah ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan büyük terör operasyonu sürüyor. Güvenlik güçleri terör örgütüne göz açtırmıyor. Lice ve kırsalda 8 binden fazla asker ve polisin katıldığı operasyona havadan helikopterler de destek veriyor.

Binlerce asker, yüzlerce polis helikopterlerin biri iniyor diğeri havalanıyor. Bahar gelmeden özel eğitimli timler teröristlerin üzerine iniyor. Lice ilçesinde 18 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildikten sonra  büyük operasyon başladı. Kobra helikopterler teröristlerin inlerine bomba yağdırdı. Operasyona 8 binin üzerine asker,polis ve korucu katıldı.

Terör örgütünün başta uyuşturucu merkezi haline gelen bölge adım adım taranıyor. Komandolar karla kaplı dağlarda terörist izi sürüyor. Operasyonlar devam ederken kırsalda bombalı eylemlerde kullanılabilecek araçlar bulundu.  Terör örgütünün son zamanlarda yaptığı bombalı araç saldırılarında kullanılana raçların büyük kısmının Lice’den çıktığı tespit edildi. Asker ve Poli olası bir saldırı için göz açtırmıyor.

14 tabur Lice kırsalında arazide. Polis özel harekat timleri de yollarda güvenlik önlemi alıyor. Havadan 17 helikopterle operasyona sürekli destek veriliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.